.

 

Tworzę kompozycje dźwiękowe na orkiestrę, zespoły kameralne, solo, i utwory elektroakustyczne. Pasjonuje mnie przeplatanie dźwięków akustycznych z elektronicznymi,  gdyż ta kombinacja prowokuje, ubogaca, ale też wyzwala moją muzyczną wyobraźnię. W kompozycjach badam szczegółowo każdy dźwięk, zwracając wyjątkową uwagę na jakość brzmień, mikroskopijne atrybuty tonów oraz mikrointerwałowe odchylenia wysokości dźwięków. 

 

Przy tworzeniu mojej muzyki eksperymentuję ze składowymi spektrów dźwiękowych, przekształcam ich dźwiękową tożsamość i manipuluję percepcją czasu podczas ich wkomponowywania. Analizując każdy pojedynczy dźwięk, nieustannie badam potencjał różnych skal muzycznych i strojów, szukając niuansów i zaskakujących właściwości.

 

Poprzez swoją muzykę chcę przedstawić metaforę zdarzeń, sytuacji i spraw istotnych w życiu codziennym. Podkreślanie znaczenia równości płci, dzielenie się podziwem dla dziedzictwa kulturowego swojego kraju pochodzenia, poszanowanie dla przyrody i promowanie świadomości ekologicznej czy zwracanie uwagi na kulturę aktywnego słuchania, to tylko niektóre z kluczowych tematów, w które chcę zaangażować słuchacza. Każda moja kompozycja to niezależne opowiadanie, które czerpię z niezliczonych rozdziałów księgi naszego życia. Piszę to, co następuje.

 

I Artist Statement